Margus Nõlvak: Lastel on siin kasvamiseks kõik vajalik ja väärtuslik, alates jänesekapsast kodumetsas kuni toreda kooli ja lasteaiani

01.09.2020

Margus Nõlvak (36) on Tallinna Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste juhatuse esimees, kes elab oma neljalapselise perega Anija vallas  Kehra lähedal Ülejõe külas, kuhu ehitas oma perele kena ruumika maja.  See pole kaugel tema enda lapsepõlvekodust. Margus on edukas ettevõtja ja tegudeinimene, kellele kodukandi käekäik on väga tähtis.

Miks elad Anija vallas suurest paberivabrikust mitte kuigi kaugel? Mis Sind siin kinni hoiab?

Margus Nõlvak: Mind seovad selle kohaga juured, olen seitsmes põlv meie perele kuuluval maal. Peale keskkooli elasin üle 10 aasta pealinnas, aga pärast abiellumist otsustasime koos, et võiksime rajada siia oma kodu. Otsus oli toona pigem emotsionaalne, täna võib öelda, et ka praktiline – minu töökoht asub 30-minutilise autosõidu kaugusel, samuti abikaasa oma. Lastel on siin kasvamiseks kõik vajalik ja väärtuslik, alates jänesekapsast kodumetsas kuni toreda kooli ja lasteaiani.

Kuidas Sinu abikaasa Lilian on siinse eluga kohanenud?

Margus Nõlvak: Julgen öelda, et väga hästi. Kaasa on aidanud ka mitmed projektid, mida ta on kogukonnas vedanud või milles osalenud, näiteks Anija Lüliti ühe asutajana ning käsipalliklubi HC Kehrat abistades. Meil on vedanud ka sellega, et osa lähedasi sõpru elab nii Kehras kui ka naabruses. Lähedal on ka minu vanemad ja õe pere.

Sul on neli last – üks koolilaps, kuuene ning  kahe ja poolesed kaksikud, kes käivad Kehras koolis ja lasteaias. Kas poleks lihtsam nad hommikul kaasa võtta ja Tallinna kooli-lasteaeda viia?

Margus Nõlvak: Laste seisukohalt on kodu lähedal koolis ja lasteaias käia meie arvates parim valik. Ka neil tekivad siia sõbrad, huvialad jne. Kodu on märksa laiem mõiste, see on ka kogukonnatunne.

Oled Anija vallavolikogu liige ja kohaliku kommunaalettevõtte nõukogus. Miks võtad aktiivselt osa kohaliku elu korraldamisest?

Margus Nõlvak: Püüan kaasa mõelda ja aidata, nii palju kui ma suudan. Lihtne oleks ju kiruda, mis võiks kohalikus elus parem olla, aga see edasi ei vii, seega löön kaasa.

Kas jääb aega ka veel käsipalli mängida?

Margus Nõlvak: Käsipalli pole enam aastaid mänginud, aga olen käsipalliklubi HC Kehra juhatuses, et aidata kaasa käsipallipisiku levimisele Kehras. See on viimased 30 aastat olnud meie valla spordiala nr 1, mis on andnud noortele, sealhulgas mulle väga palju. Tunnen, et nüüd on minu aeg tagasi anda.

Küsitles Anne Oruaas Kehra muuseumist

Pildil on Margus ja Lilian Nõlvak lastega oma kodu verandal 2019. aasta novembris.  Tiina Nõlvaku foto.